Arakan Su Kuyusu

Su kuyusu projesi, sömürge ve misyonerlik faaliyetleri sebebiyle hem maddi hem manevi alanda yıpratılan Afrika’ya ”vefa” borcumuzu yerine getirmek adına yaptığımız çalışmalardan biridir. Afrika’ya umut olalım. Sizin açılışına vesile olduğunuz kuyudan su içenlerin duası ile geçecek bir ömrü düşleyin ve ardınızda kalıcı bir eser bırakın.

Huzur Derneği olarak Rabbimizin sayısız nimetlerinden biri olan suyun canlılar için önemini çok iyi kavradığımız için özellikle şiddetli kuraklık yaşanan bölgelerde, bilhassa kuraklığın şiddetli yaşandığı Afrika ülkelerinde “Su Kuyuları” açıyoruz.

Çad (2100€)
Arakan Kuyu (950$)
Arakan Şadırvan (2200$)
Bangladeş (2200$)
Tanzanya (2200$)
Pakistan (1150$)
başta olmak üzere ihtiyaç duyulan yerlere “Su Kuyuları” açmaktayız.

Nasıl Su Kuyusu Açtırabilirim?

Su kuyusu açtırmak isteyen hayırseverlerimiz bizimle irtibata geçtiklerinde, görevliler tarafından kendisine detaylı bilgiler verilmektedir. En ihtiyaçlı bölgeler, maliyetleri ile birlikte hayırseverlere sunulur ve bağışçının talebi doğrultusunda yer tespiti yapılır. Bağışçının su kuyusuna vermek istediği isim veya isimler alınır ve bölgedeki ekipler harekete geçirilir. Kuyusunun kazılması her aşamasında görüntülenir. Tamamlandığı anda hayrat sahibinin isminin yazılı olduğu tabela kuyunun başına asılır. Bitmiş hali ile görüntülenen su kuyusunun videosu, bağışçıya teşekkür mektubu ile birlikte gönderilir.

Bağışlarınız, insanların acilen güvenli ve erişilebilir içme suyuna ihtiyaç duyduğu Arakan'da hayat kurtarabilir. Huzur Derneği ile yeni kuyular açabilir, mevcut kuyuları onarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kirli su içmekten kaynaklanan hastalık ve yoksulluk döngüsünü sonlandırın.

Güvenli su neden bu kadar önemli? Çünkü onsuz, çocuklar ve aileleri bataklıklardan, göletlerden ve diğer potansiyel olarak ölümcül kaynaklardan gelen kirli su içmek zorundadır. Çocuklar hasta olduklarında okula gidemezler. Yetişkinler hasta olduklarında ailelerine bakmak için gereken parayı kazanamazlar. Bu şekilde kirlenmiş su, ailelerin, toplulukların ve tüm bölgelerin potansiyellerine ulaşmasını engeller.

Uzmanlar, genellikle bir çocuğun, her 20 saniyede bir kirli su içmekten ve/veya yetersiz hijyen nedeniyle öldüğünü söylüyor. Delmemize veya pompalamamıza izin verdiğiniz her kuyu, tamir etmemize izin verdiğiniz yüzlerce insanın, onları öldüren veya onları sonsuz bir hastalık ve yoksulluk döngüsüne hapseden su kaynaklı hastalıklardan kaçmasına yardımcı olur.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim