Asya-Şadırvan 1

Afrika'da yüz binlerce insan susuzluk çekiyor. Sizler sayesinde susuzluğa çare alıyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz.

Huzur Derneği olarak Rabbimizin sayısız nimetlerinden biri olan suyun canlılar için önemini çok iyi kavradığımız için özellikle şiddetli kuraklık yaşanan bölgelerde, bilhassa kuraklığın şiddetli yaşandığı Afrika ülkelerinde “Su Kuyuları” açıyoruz. Şahıs adına su kuyusu bedelleri şu şekildedir:

Çad (2100€)
Arakan Kuyu (800$)
Arakan Şadırvan (2200$)
Bangladeş (2200$)
Tanzanya (2000$)
Pakistan (1000$)
Huzur Derneği, su kuyuları açarak ve başka projelere imza atarak, kuru yerlerde yaşayan ve temiz su bulmakta zorlanan insanları huzura kavuşturmakta, onlara umut vermektedir. Hayvanlar bile sudan yararlanır.

Huzur Derneği, bağışçılarının da desteğiyle, Afrika ve Asya gibi içme suyunun olmadığı ve şiddetli kuraklığın olmadığı yerlere, diğer lokasyonlarda sondaj ve yenilerini ekleyerek temiz su getirmeye devam ediyor. Huzur Derneği, bugüne kadar yüzlerce su kuyusu açarak yüz binden fazla insan ve hayvanın temiz suya ulaşmasını sağladı.

Afrika'da bir çok insan tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaya çalışıyor, Ancak pek çok insan susuzlukla boğuşuyor, hatta bu yüzden telef olan hayvanlar bile var. Huzur Derneği'nin su kuyuları sadece insanlara umut değil, hayvanlara da hayat, aynı zamanda tarımın da kapılarını açıyor. Afrika'da bir su kuyusu neredeyse hayattır.

Huzur Derneği, bulunduğu her ülkede yapılan her türlü insani ve eğitim çalışmalarını denetler.

Su, Temel Bir İnsan İhtiyacıdır


Onsuz hayatta kalmak mümkün değildir. Her gün 2,1 milyar insan hala her sabah temiz suya erişimi olmadan uyanıyor. Bu, dünya çapında milyonlarca savunmasız ailenin temiz su içmediği, yemek yapmadığı veya banyo yapmadığı anlamına geliyor.

Çoğu kırsal okul ve topluluk için temiz suya erişim, dışarıdaki STK'ların (kar amacı gütmeyen kuruluşlar) bir kuyu satın almasına veya “vermesine” bağlıdır. Ancak, kar amacı gütmeyen kuruluşlara veya yerel yönetim desteğine erişimi olmayan milyonlarca okul ve topluluk var. O zaman kendimize şu soruyu sormalıyız: “Suyu herkes için nasıl kullanılabilir hale getirebiliriz?” Bir şey yapılmalı.

Gerçekler


Dünya genelinde 2,1 milyar insan temiz ve güvenli içme suyuna erişemiyor.
Her yıl 3,4 milyon insan kıt ve kirli su kaynaklarından ölmektedir.
Milyonlarca kadın ve çocuk her gün 3-6 saatini uzak ve kirli kaynaklardan su toplamak için harcıyor.
Temiz su için ortalama 3,7 mil yürümek için gereken süre, gelir elde etmek, aile üyelerine bakmak veya okula gitmek için harcanmayan zamandır.
Herhangi bir zamanda, dünyadaki hastane yataklarının yarısı, temiz suya erişim eksikliği ile ilişkili hastalıklardan muzdarip hastalar tarafından işgal edilmektedir.

Kadınlar ve Çocuklar Üzerindeki Etkileri


Sudan yoksun hanelerin %80'inden fazlası su toplamak için kadınlara bağımlı. Su için ortalama 3,7 mil yürümek için gereken süre, gelir elde etmek, aileye bakmak veya okula gitmek için harcanmayan zamandır. Su toplamaya maruz kalan kadınlar daha olasıdır:

Birden fazla sıtma nöbetine katlanın
Okulu bırakmak
Çocuk annesi ol
Dövülmek, yaralanmak ve/veya tecavüze uğramak
Hayvan ısırıklarına ve tehlikeli enfeksiyonlara maruz kalmak
Acı çeken sadece kadınlar değil. Her gün yaklaşık 6.000 çocuk suyla ilgili hastalıklardan ölmektedir. Su krizine son vermenin zamanı geldi.

Huzur Derneği bu küresel salgınla mücadele ediyor ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. Modelimiz ve Global Projelerimiz hakkında daha fazlasını okuyun.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim