Bayramlık Yetim Çocuk Giyindirme

Resmi rakamlara göre yeryüzünde en az 156 milyon yetim çocuk bulunuyor. Fakat kayıtlara alınmayan; kaçırılan, sokakta yaşayan ve askere alınan yetim çocuklarla bu sayının 400 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Savaşlar, çatışmalar ve afetler nedeniyle yeryüzündeki yetim sayısına her gün binlerce çocuk daha ekleniyor. Yetimlik, bir baba eksikliği gibi görünse de aslında zorlu coğrafyalarda çocukların da kaybolup gitmesi demek. Organ mafyaları, terör grupları, fuhuş çeteleri için bir insan kaynağı olan yetimleri bu tehlikelerden korumak ve insanlığa, ümmete faydalı bir birey hâline getirmek desteklerinizle mümkün On sekizine gelmeden biten bir hayat ya da kendi ülkesine faydalı bir doktor, mühendis, yazılımcı… Bunu değiştirmek elimizde. Yetimlere yalnızca maddi destekte bulunmuyor, dini ve fenni eğitimlerini düzenliyor, fiziki ve ruhsal gelişimlerini de yakından takip ediyor ve her yetimin birer emanet olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.
Bir Yetimi Sevindir
Yetim kardeşlerimizin sevincine vesile olmaya devam ediyoruz. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetimlerimize hediye edeceğiniz oyuncaklarla bu sevince ortak olabilirsiniz. Yetimhanelerimizde geçekleştirdiğimiz barınma, giyinme, eğitim ve gıda yardımlarımızla birlikte çocuklarımızın gelişiminde önem arz eden diğer bir konu oyun ve oyuncaklar üzerinden sağlanacak meşguliyet ve gelişim terapisidir. Çünkü oyun ve oyuncak çocukların gelişimini destekler, duygularını açığa çıkarır, hayal güçlerini geliştirir, başkaları ile iletişim kurmalarını sağlar. Dünyayı tanıyarak birer yetişkin olma süreçlerine yardımcı olur.

Sizlerin burs ve bağışlarıyla her gün daha fazla yetime yardım etmek, her gün daha fazla yetimi hayata hazırlamak, her gün daha fazla yetimin yüzünü güldürmek istiyoruz.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim